Yine Gelse Yine Severim

İçimde kıpırdayan bir şeyler fazla gibiydi. Ter kokusuyla içime sıkışıp kalan soluk yaşamamı engelliyordu. Gitmek istiyordum onsuz kokan yerlere. Mümkün değilmiş gibi geliyordu. Her yerde nasıl olabiliyor. Nereye adım atsam onun gölgesi düşüyordu. Nerede bir cıvıltı duysam sesi geliyordu kulaklarıma. Canımı alsalar yine o diye atacaktı sanırım kalbim. Önce beni sonra onu bile diyemiyordum. Nasıl olsa bekler gelir bana diye sızlanıyordum düşüncelerimin arasında. Gül rengi gülüşü olur mu bir insanın. Onun vardı işte şöyle bir güldü mü etraf neşe taşardı. Bir güldü mü kalbim sanki yerinden çıkıp gezinirdi. Tekrar ne zamana gelecek derseniz gülmesi durunca derim. Yok olmuyor canıma karışan bakışlarını görmeden edemiyorum. Tenime sinmiş bir kere, tırnaklarıma dolmuş kirpiklerinden süzülen güneş ışığı. Öyle yaramaz ki içimdeki çocuk onlayken. Şimdilerde tahterevalli bile onsuz bir eğlence aracı değil gibi geliyor. Lunaparklar özlemi hatırlatmaktan başka bir şey değil. Yerdeki hey taş sana diyorum, bakma bana öyle adımlarım yalnız diye. Sen ağaç suratıma attığın yapraklara bir son ver artık. Hiç heyecanım yok, yapma böyle. Anlıyorum sonbahar senin sonun bir başlangıcı olacak. Bende bir bahar yok artık. Hey siz karıncalar ne çok bahsederdik sizden, çalışkanlığınız örnekti. Şimdilerde hayallerime siz de uzaksınız.

Yine gelse yine severim diyorum ya hani sanki başka çarem varmış gibi. Elbette seversin ki sevmen dindi mi ki zaten. Bir ölü yaşamayı seçer mi bilmem ama şu an nefes aldığım söylenemez. Yine gelse şurada masada karşıma geçse masadaki peçetelikten bile oyunlar çıkarsa. Sonra bakıp bak şu şöyle dese şu da şöyle. Düşündüm de ne güzelmiş aynı gökyüzü altında aynı zaman diliminde aynı topraklarda yaşamak.

Sevmek güzel şey vesselam. Şöyle böyle değil. Güzel seveceksin arkadaş. Herkesi de değil öyle sevdiğin özel olacak. Cana yakın, sıcak, sende başlayıp sende bitecek cümleleri. Öyle herkese dediği merhabası sana dediğinde seni alıp yolculuğa çıkarak. Sevdin mi güzel seveceksin. Bakışlarıyla sana her baktığında sana yine gelecek ve yine seveceksin. Her saniye defalarca tekrar tekrar seveceksin. Unutma sevgiyi çoğaltan aradaki enerjidir.

Gönül sohbetlerimiz bol olsun. Sevgiyle…