Seni çok mu beklettim

Olgunlaşma neydi? Bir elma dalından ne zaman düşer? Ağaç kaç yıl daha meyve verir? Sorarlarsa ne zamanları sadece iyiyim dersin? Kaçıncı yılında gözlerin rengini fark ettin? Apansız gelen bir hastalık gibi mi gelirsin. Bir anda karşıdan gelen araç gibi mi gelip çarparsın. Kaza sonucu ölen olur mu? Hayatta kalanlar tekrar eskisi gibi yürüyebilir mi? Sen bana nasıl dayanırsın? Katlanmak nedir? Akşam soframda ne tür yemekler olur? Yemek sonrası meyve tabağımdaki sayabilir misin? Çayıma şeker atar mıyım? Bunları ne zamana öğrenebilirsin? Hayata yetişebilir misin? Ellerimi tutabilir misin? Kaç vakte bırakırsın? Geldiğinde ben olur muyum? Kaç an sonrası hep seni seyrettiğimi fark edersin? Adını kısaltarak söyleme hobim varsa ve senin bunu ne derece sevdiğini kaç yüzyılda öğrenebilirim? Şarkılarda buluşmak istesek. Hangi şarkıda çıkar gelirsin? Aynı anda başlasak. Nakarata yetişebilir misin? Yoksa doğrudan tekrarlardan mı başlarsın? Müzik bittiğinde gözlerimde buluşur muyuz? Yoksa kendimi üçüncü kattaki apartman penceresindeki yansımada mı bulurum? Dalıp gitmelerim senle mi sonlanır yoksa şahlanır mı? En çok da şunu merak ediyorum. Saksıdaki bitkilerin rengini açmadan kim bilecek? Bir daha ki sene saksılara silinmez kalemle yazalım.

Seyahatlere çıkmak. Hem de senle nasıl olur kim bilir? Düşünsene diğer koltukta sen… İnanılmaz bir şey gibi değil mi? Mucizeler güzeldir. İnanırım birçok şeye sensizken bile senli olmaya. İhtiyacım var. Seni, sana diye başlayan cümleler kurmaya. Devrik cümleler bile senle güzel. Sen girince işin içine her şey güzel olacak. Biliyorum. Bir ümit bendeki sen. Elbet bir an gelecek kıyıya vuran dalgaları seyredeceğiz. Dalgaları dinleyip şiir okuyacağız. Belki balık da tutarız. Filmlerdeki gibi geri de salarız. Önce gözlerinden öpüp geri bırakırız. Derya onla güzel deriz.

Duygulanıyorum. Duygularda boğulup duruyorum. Neden bilmiyorum. Bilmem gerekir gibi geliyor. Fakat ne yapsam nafile çözüm üretemiyorum. Sonra bir şarkı duyuyorum. Onda serpiştiriyorum. Kendimi dağıtıyorum. Bambaşka notalar oluyorum. Zaman akarken duran bir an olmalı gelişin demiştim. Çok bekletmedim umarım.