Güç gösterisi vücutlar

Hareketi herkes sever. Koşmayı, yürümeyi, zıplamayı ve hatta uçmayı. Araya bir üşengeçlik durumları girmese herkes sportif olacak. İnsan doğası gereği bir takım işlerden çabuk mı soğuyor demeli buna anlamış değilim. Fakat disiplini eline alanlar bir güzel çalışmalarına devam ediyorlar. Sonrasında vücutları bunu dosdoğru anlatıyor. Onları caddelerde yürürken, denizde yüzerken gördüğünüz an içiniz gider. Sonrasında ben de kas yaparım ben de üçgen vücut olurum demeler şu an gözlerimde canlandı. Tabi birçoğu boş sözler olduğu açıktır. Çünkü rahatı seven düşünceleri onların yakasını bırakmaz. Çekirdek eşliğinde televizyon izlemek bir de üstüne ayakları uzatıp sere serpe yatmak ağır basar.

Güç gösterisi vücutlar büyük bir azmin başarısıdır. O hale gelebilmek elbette kolay değildir. Tabi abartı olanlardan bahsetmiyorum. Onların birçok yan etkileri vardır. Takviyeleri, vitaminleri abartı haline gelip şekil bozukluğuna gidenler göze hoş gelmeyeceği aşinadır. Üstün bir disiplin hikayesi oluşturan kişiler hayatlarının her alanında başarılı olurlar. Çünkü odaklanıp çalışmak onlar için başarının ilk adımıdır. Bir işle yoğunlaşarak uğraşmak basamakları emin adımlarla ilerlemenin bir kuralıdır.

Gösterinin başrolünde olmak büyük bir ustalık işidir. Çalışmak, çalışmak ve çalışmak. Dengeli beslenme, sürekli kilo kontrolleri ve düzenli yapılan hareketler. Erken saatlerde uyanıp günü planlamalar. Kısa ve uzun vadeli egzersiz listesine uyma. Bunların her birini özenle takip etmek kolay değildir. Fakat yapabilirsen figüran olmazsın. İzleyici hiç olmasın.