Çaldığın müzik sana karışır

Bir müzik aleti çalmak paha biçilmez bir keyiftir. Senindir, seninledir, sendedir ve en çok da sensindir. Parmakların teması onda bir başka yanar. Duyduğun haz teninde düğüm düğüm olur. Nabzın artar. Yüreğin göğe karışır. Her tını kulağına öyle bir gelir ki böylesini duymadım dersin. Sözler dilinden uçar. Başkalarının bakışları sana karışır. Eşlik edenler çoğalır. Sendeki anın güzelliğini gören sana katılmak ister.

Günler geçtikçe her şey yeniden anlam kazanmaya başlar. Artık la, do, si, fa, mi, re ya da sol birer kelime parçası değildir. Notaların çokluğu seni büyülemeye başladığında yediden fazla olduklarını anlarsın. Arşa karışan düşlerin yeniden şekillenir. Bulutlarda, dağlarda, okyanuslarda ya da bilinmezliklerde yaşarsın. Bulunduğun yerde Birilerinin yaşaması gerekmiyor. Sen melodide kendini bulmuşsundur.

Eline gitarı aldığın an kamuflajlı giysilerin doğada seni görünmez eder. Haykırır, bağırır, çağırırsın. Durmak bilmeyen nidalarda yaşarsın. Sana sevmek bu kadar güzel gelmemiştir. Daha da tellere yaklaşırsın. Öyle bir titrer ki dans eder senin de ses tellerin onlara eşlik edercesine, doyarcasına, boğulurcasına.

Penayı bir kenara atarsın. Parmakların tellere tekrar tekrar dokunduğu an diğer anı unutursun. Hep yeni heyecanda kendini bulursun. Günlük yaşamın stresi yok olur. Uzay boşluğunda gül ağacı klavyede yolculukta gibisindir. Parmak uçlarının derisini düzleşir görürsün. Hoşuna gider. Her onlara bakışınla emeği sindirirsin. Gönlünle çaldığın her parça sana karışır olmuştur. Sen sana ben dersin. Siz bana biz dersiniz. Anlarsın ki müzik her şeydir. Çaldığını dinlemek gibisi yok.