Başarının sırrı keyif almak

İnsan dokunduğunda hissetmek ister. Kimisi düşüncelere kimisi kalplere kimisi de tenlere dokunmak ister. Hayatta başarılı olmak istiyorsak çok emek harcamamız gerekir. Ne yaparsak kazanmak her zaman nasip olmaz. Öyle deli gibi çalışmalar, yüksek stres altında çalışmalar her zaman başarıya ulaştırmaz. Çoğu zaman başarı tam olarak nedir onu bile anlamayız. Anlamak için zihnimizde gezintiye çıkarız. Ne yapmak istiyoruz? Tam olarak da soru budur. Bizi ne mutlu eder?

Düşünceler içinde boğuşurken bir de bakmışız ömür dediğin artık son demlerine gelmiş. Neler yapmışız gözler önüne serildiği andayız. Hızlıca akan zamanda her daim çabalamışız. Netice aldığımızın ya da almadığımızın bile farkında değiliz.

Hayat gayemiz içinde savaşırken kendimizi umutların içinde buluruz. Hep bir tutunmaya çalıştığımız nokta vardır. Noktalar dizisinde ilerleriz. Bu sırada birkaç noktada daha samimi bir etkileşime girdiğimizi fark ederiz. İşte keyif noktaları diye isimlendirdiğimiz bizi biz yapan asıl bağlaçlar başarılı hissetmemize neden olur. Başarı tanımı burada anlam kazanmaya başlar. Çünkü manayı tam olarak anlamaya başlarız. Çünkü gerçek başarının varlığımızın boşa tükenmesini seyretmek olmadığını anlarız. Bu da bize büyük kazanç sağlar. Kısaca başarmanın sırrını keşfetmiş oluruz. O da keyif almaktır. Keyifle çalıştığımız her işte başarılı olmamızın nedeni budur. Kimi başarılar zaman alır. Onda da denemelerimizden vazgeçmemiş olmamız gerekiyor.